Genel

Avukatlık Meslek İlkelerimiz

Bilgiç Hukuk Bürosu gerek Avukatlık Kanunu gerekse de Türkiye Barolar Birliği Meslek Kuralları’nın tüm hükümlerine uygun davranarak, avukatlık mesleğinin itibarını sarsmadan yerine getirmeyi ve mesleğin gerektirdiği güveni sağlamayı kendisine amaç olarak edinmiştir. Bu doğrultuda benimsediği avukatlık meslek ilkelerinden hiçbir şekilde ödün vermeden mesleki faaliyetine devam etmektedir.

  • Mesleki Sır ve Gizlilik İlkesi: “sır saklama” ve “gizliliğe uygun davranma” avukatlık meslek ve etik kurallarından en önemlisidir. 1136 sayılı Avukatlık Kanunu, sır saklamayı avukata bir yükümlülük olarak yüklemiştir. Hukuk büromuz, sır saklama yükümlüğünü hassasiyetle tüm işlerinde uygulamaktadır. Müvekkillerimiz ve hukuki problemlerine ilişkin tüm bilgiler gizli tutulmakta ve hiçbir kişi ve kurumla kesinlikle paylaşılmamaktadır.
  • Şeffaflık ve Hesap Verme İlkesi: Hukuk büromuzda hukuki danışmanlık ve avukatlık faaliyetini üstlendiğimiz dosyalar ile ilgili yapılan iş, davanın aşamaları, olası sonuçları hakkında bilgiler şeffaf ve düzenli olarak müvekkillerimiz bilgilendirilmektedir. Ayrıca müvekkillerimize, üstlendiğimiz dava ve diğer işlemlerle ilgili hesap verme ilkesini de hukuk büromuz hassasiyetle uygulamaktadır.
  • Bağımsızlık İlkesi: Bağımsızlık ilkesi, hak arama hürriyetinin güvencesidir ve avukatlık mesleğinin yerine getirilmesinde “bağımsız” bir savunma olmazsa olmaz bir unsurdur. Bilgiç Hukuk Bürosu olarak, avukatlık mesleğinin icrasında etkin bir savunma yerine getirmek amacıyla bağımsızlık ilkesini hassasiyetle uygulamaktayız.
  • Yenilikçilik İlkesi: Hukuk büromuz, devamlı değişen ve gelişen teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ve hukuki yenilik ile değişikliklerin devamlı takibini yaparak etkili bir savunma yapmayı kendisine ilke edinmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu